Grzegorz Gałązka

Zaufałem Bożemu Miłosierdziu

Kategoria  Jan Paweł II

Wydawnictwo Michalineum
Cena 31.00 zł
ISBN 83-7019-341-2
79 stron
format 210x290 mm
oprawa miękka
Marki
waga 0.439 kg
nr kat. Rhema 09582
                                   



Towar lub tytuł już niedostępny


Notka

AKT ZAWIERZENIA POLSKI l ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU
Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
l wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, Przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia,
Aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze Przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
Miej miłosierdzie dla nas i całego świata!


Wstęp

(...)
Oddajemy do rąk Czytelników kolejny album o Bożym Miłosierdziu, który podkreśla związek Jana Pawła II z Łagiewnikami, jego rolę w ukazywaniu postaci św. Siostry Faustyny Kowalskiej i w szerzeniu kultu Bożego Miłosierdzia.
Jako młody robotnik Solwayu słyszał już o siostrze Faustynie i o Bożym Miłosierdziu. Idąc do pracy przez Łagiewniki, często wstępował do kościółka Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie znajduje się grób siostry Faustyny. Będąc biskupem krakowskim, rozpoczął w swojej archidiecezji jej proces beatyfikacyjny (21 X 1965).
Zasiadając na Stolicy Piotrowej w Rzymie, odsłaniał nam etapami tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Wydał encyklikę o Miłosierdziu Bożym Dives in misericordia (30 XI 1980), beatyfikował (18 IV 1993) i kanonizował (30 IV 2000) siostrę Faustynę, ustanawiając święto Miłosierdzia Bożego w II Niedzielę Wielkanocną. Dnia 17 sierpnia 2002 roku konsekrował bazylikę Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, centrum -z którego promieniować będzie na cały świat blask Miłosierdzia Bożego, zgodnie z tym, co Pan zechciał objawić św. Faustynie Kowalskiej, apostołce Bożego Miłosierdzia (Jan Paweł II, audiencja generalna, Castel Gandolfo, 21 VIII 2002).
Ojciec Święty, podczas modlitwy "Anioł Pański" (10 VIII 2003), powiedział do Polaków, że stale wędruje myślą do łagiewnickiego Sanktuarium i zawierza Miłosiernemu Jezusowi losy Kościoła i świata. Odmawiajmy razem z Nim akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
Album Zaufałem Bożemu Miłosierdziu, ze zdjęciami Grzegorza Gałązki, zamieszcza fragmenty tekstów encykliki Dives in misericordia, dając Czytelnikowi możliwość ich rozważania i pogłębiania, aby przez coraz większe zaufanie Bożemu Miłosierdziu mógł on przeobrażać siebie i swoje otoczenie - budując cywilizację miłości.
Dziękujmy Bożemu Miłosierdziu za 25 lat pontyfikatu naszego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, który uczy nas zaufania Bożej miłości. Rozniecajmy iskrę Bożej łaski i przekazujmy ogień miłosierdzia.
Bądźmy świadkami miłosierdzia!
MICHALINEUM
(...)


Fragment tekstu

(...)
Miłosierdzie samo w sobie, jako doskonałość nieskończonego Boga, fest również nieskończone. Nieskończona więc i niewyczerpana jest też gotowość Ojca w przyjmowaniu synów marnotrawnych wracających do Jego domu. Nieskończona jest gotowość i moc przebaczania, mając swe stałe pokrycie w niewysłowionej wartości ofiary Syna. Żaden grzech ludzki nie przewyższa tej mocy ani jej nie ogranicza. Ograniczyć Ją może tylko od strony człowieka brak dobrej woli, brak gotowości nawrócenia, czyli pokuty, trwanie w oporze i sprzeciwie wobec łaski i prawdy, a zwłaszcza wobec świadectwa krzyża i zmartwychwstania Chrystusowego.
I dlatego też Kościół wyznaje i głosi nawrócenie. Nawrócenie do Boga zawsze polega na odkrywaniu miłosierdzia, czyli owej miłości, która cierpliwa jest i łaskawa (por. l Kor 13, 4) na miarę Stwórcy i Ojca - miłości, której "Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa" (2 Kor 1, 3) jest wierny aż do ostatecznych konsekwencji w dziejach przymierza z człowiekiem: aż do krzyża - czyli do śmierci i zmartwychwstania swojego Syna. Nawrócenie do Boga jest zawsze owocem "odnalezienia" tego Ojca, który bogaty jest w miłosierdzie (Dives in misericordia, l B).
(...)


Strona redakcyjna

Projekt i zdjęcia:
Grzegorz Gałązka

Redakcja:
ks. Edward Data CSMA
ks. Krzysztof Kuźnik CSMA
ks. Andrzej Rybicki CSMA

Opracowanie graficzne:
ks. Andrzej Rybicki CSMA

Wydawca:
Michalineum

ISBN: 83-7019-341-2
Wydawnictwo Michalineum
ul. Piłsudskiego 248/252
05-261 Marki
te/. (22) 781-16-40, 781-14-20
fax (22) 771-36-15
e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl

Copyright foto:
Grzegorz Gałązka

Wszelkie prawa zastrzeżone - żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana ani kopiowana bez pisemnej zgody









Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania