Włodzimierz Bednarski

W obronie wiary (Pismo Św. a nauka Świadków Jehowy)

Kategoria  sekty egzorcyzmy

Wydawnictwo Abigail
Cena 14.30 zł
ISBN 83-908073-0-0
328 stron
format 150x210 mm
oprawa miękka
Gdańsk - Toruń 1997 r.
waga 0.364 kg
nr kat. Rhema 07449
                                   



Nakład wyczerpany!


Notka

Książka kompetentnie przygotowuje do dialogu ze Świadkami Jehowy, jednakże można w niej również znaieźć dogłębne zrozumienie dogmatów katolickich i ich obronę przed innymi sektami czy braćmi odłączonymi z kościołów chrześcijańskich - protestanckich.
Szczególnie chodzi o baptystów, zielonoświątkowców, czy tzw. wolnych chrześcijan i innych, którzy nie zawsze w duchu prawdziwego ekumenizmu atakują dogmaty katolickie, siejąc zamęt i niepokój duchowy.
Do podjęcia dialogu ze świadkami Jehowy (...) mogą poczuwać się tylko ci katolicy, którzy z jednej strony dobrze znają zasady doktrynalne Świadków Jehowy, a z drugiej strony dobrze znają prawdy wiary katolickiej (...) W realizacji zadań ewangelizacyjnych, w prowadzeniu dialogu ze Świadkami Jehowy trzeba korzystać z kompetentnych źródeł. Do nich należy również książka Włodzimierza Bednarskiego "W obronie wiary".
bp Zygmunt Pawłowicz- Odpowiedzialny z ramienia Episkopatu Polski za sprawy sekt i nowych ruchów religijnych
Zaletą tej pracy jest (...) forma dialogu: autor przedstawia tezę Świadków Jehowy i następnie
wykazuje, że jest ona błędna, niezgodna z Pismem Świętym. Drugą, wielką jej zaletą jest bardzo
mocne osadzenie dialogu w tekstach biblijnych. Autor stara się każdy poruszany temat przedstawić
na bardzo szerokim tle biblijnym(...)
"W obronie wiary" może być bardzo cenną pomocą dla duszpasterzy i katechetów.
ks. dr bab. Andrzej Kowalczyk- Rektor Gdańskiego Kolegium Teologicznego w Gdyni.


Fragment tekstu

(...)
NIEOMYLNOŚĆ KOŚCIOŁA I OMYLNOŚĆ STRAŻNICY
40.1. Uczą, że Chrystus nie obiecał nikomu nieomylności. Przez to usprawiedliwiają częste zmiany swych nauk ("Prowadzenie rozmów..." s.351).
Odpowiedź. 1) Chrystus zagwarantował Apostołom i ich następcom nieomylność w sprawach nauczania gdy powiedział: "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi Mną gardzi, lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał" Łk 10;16. ŚJ nie mogą powiedzieć, że Jezus był omylny, bo tym samym stwierdziliby pomyłkę Boga, który Go posłał. Jeśli Chrystus słuchanie Kościoła nazywa słuchaniem Siebie, to jest to wystarczającym gwarantem prawdziwości i nieomylności nauki Kościoła.
2) 1Tm 3;15 nazywa nas: "Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy. Nie wiem w jaki sposób można doszukiwać się błądzenia Kościoła
nauczaniu po takiej gwarancji Apostoła.
3) Jeśli ŚJ uczą, że Apostołowie byli omylni, to nie wiem czemu powołują się na ich listy, nie mając na dodatek żadnej gwarancji, że to oni je napisali (nie uznają tradycji, która to gwarantuje).
4) Kościół nie mógł zbłądzić, bo jest "Ciałem Chrystusa" 1Kor 12;27. Chrystus jest Jego "Głową" (Ef 1 ;22) i ma być z nim przez wszystkie wieki (Mt 28;20 por. Ef3;21). Duch Św. też miał być z Kościołem na zawsze (J 14;16).
5) Gdyby cały Kościół Chrystusowy po śmierci św.Jana stał się jak uczą ŚJ odstępczy jak to by źle świadczyło o Apostołach i ich uczniach. Przecież mieli oni wychować sobie następców, a jeżeli tego nie umieli cóż by o nich wtedy powiedzieć (1Tm 6;20, 2Tm 2;2,1;15). Chrystus nawet modlił się za tych, których Apostołowie pozyskają: "A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie" J 17;20 por. 10; 16, 20;29. Czyżby modlitwa Jezusa była bezskuteczna i uczniowie Apostołów porzucili prawdę Chrystusową?
6) Kościół nie mógł zbłądzić i odstąpić od Jezusa bo "Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany" Ef 5;25nn. Odstępowali od Jezusa przez wieki jedynie ludzie, którzy opisani są np. w Dz 20;30 i 2P 2;1 nn. ŚJ mylnie odnoszą te wersety do całego Kościoła zamiast do jednostek czy grup ludzi (Ga 1 ;6-9, U 2;18n.).
40.2.O przekazaniu nauki Chrystusa, które gwarantuje nieomylność św.Paweł uczył: "co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych" 2Tm
(...)









Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania