o. Basilio Izco

Święta Gemma. Nowenna i świadectwa

Kategoria  nowenny i modlitwy

Cena 9.00 zł
ISBN 978-83-950326-9-1
88 stron
format 15x10x0,4 cm
oprawa miękka
Warszawa 2020
waga 0.068 kg
nr kat. Rhema 04736
                                   



Towar lub tytuł już niedostępny


Notka

Przedmowa

W Martyrologium Romanum, księdze liturgicznej zawierającej wykaz 6652 świętych i błogosławionych, zaaprobowanej przez Świętego Jana Pawła II 29 czerwca 2004 roku (wyd. 2), pod datą 11 kwietnia (nr 11) czytamy elogium o następującej treści:
"W Lukce Święta Gemma Galgani, dziewica, odznaczająca się kontemplacją męki Pańskiej oraz cierpliwym znoszeniem cierpień, w wieku dwudziestu pięciu lat, w Wielką Sobotę, zakończyła swoje anielskie istnienie".
Odkąd zostałem prezbiterem, porwany duchowo treścią powyższej noty, głoszę w domach Bożych słowo o pannie Galgani. Po powrocie z posługi duszpasterskiej w sanktuarium, gdzie spoczywają relikwie tej wyjątkowej Świętej - skąd przywiozłem fragment jej kości nawiedzający kościoły (do tej pory jest ich ponad sto) - w materiałach promocyjnych, nad adresem do korespondencji, pojawiły się słowa: "Ojcowie Pasjoniści. Kult św. Gemmy Galgani". Z biegiem lat, kiedy działalność apostolska rozszerzała się o promocję kolejnych wybitnych postaci pochodzących z rodziny pasjonistowskiej, władza zakonna erygowała Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej, któremu patronuje Gemma. Tej niezwykłej Przyjaciółce zawierzyłem dalszą ewangelizację, mającą na celu - przez zawieranie przyjaźni duchowej z tą grupą świętych - budzenie w sercach pamięci o męce Pańskiej, co jest powołaniem pasjonistów.
Warto w czasie wymienionych na stronie tytułowej jubileuszów podziękować Bogu za to, że nasza
Niebiańska Siostra w wielu duszach obudziła miłość do Ukrzyżowanego. Niedawno minęła również piąta rocznica intronizacji relikwii naszego "klejnotu ukochanego" w kościele na placu Piastowskim w Bydgoszczy. Ta przepiękna neobarokowa świątynia, dedykowana Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, stała się pierwszym z dziesięciu współczesnych niepasjonistowskich ośrodków kultu Anielskiej Dziewicy. Śmiało można zatem powiedzieć - patrząc na ten rozwijający się kult - o "niewidzialnym
sanktuarium" naszej Gemmy, budowanym w sercach dzieci Bożych. Niech ta "budowla" pięknieje
z każdym dniem na większą chwałę Boga. Amen.
o. Rafał Sebastian Pujsza CP

(Rh)









Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania