Riccardo Caniato, Vincenzo Sansonetti

Maryja, Jutrzenka Trzeciego Tysiąclecia. Medziugorje - 22 lata (81-03)

Kategoria  maryjne

Wydawnictwo Królowa Pokoju
Cena 33.00 zł
ISBN 83-87713-21-X
272 strony
format 150x210 mm
oprawa miękka
Kraków 2003 r.
waga 0.400 kg
nr kat. Rhema 03367
                                   



Towar lub tytuł już niedostępny


Notka


Czerwiec 1981 r.: Matka Boża "ukazuje się" w Medziugorju, w byłej Jugosławii, na terenie dzisiejszej Bośni-Hercegowiny, szóstce dzieciom, i rozmawia z nimi. 2003 rok, po dwudziestu dwóch latach, na progu trzeciego tysiąclecia, objawienia jeszcze nie dobiegły końca. Troje spośród dorosłych już dzisiaj "dzieci", Maria, Vicka i Ivan mają je codziennie; trójka pozostałych, Mirjana, Ivanka i Jakov, tylko przy szczególnych okazjach. Kościół, co zrozumiałe, nie wypowiedział się jeszcze ostatecznie w kwestii prawdziwości objawień, ponieważ zjawisko to nadal ciągłe trwa, jednak przybywający do Medziugorja pielgrzymi - a są ich dziesiątki milionów ze wszystkich niemal stron świata - poświadczają, że odnaleźli tam Boga. Projekt i zawartość tej książki są owocem pracy dwóch dziennikarzy, którzy jadąc do Medziugorja w zamiarze przygotowania reportażu, powrócili stamtąd z przemożnym pragnieniem zaświadczenia o tym, co tam ujrzeli. Na czym polega dar Medziugorja? Czego chce od nas Bóg i na czym polega zadanie
Maryi w Bożej ekonomii zbawienia? Te ważne pytania, odnoszące się do życia każdego z nas znajdują w tej książce miarodajne odpowiedzi ze strony bohaterów opowiedzianych zdarzeń: Maria, Ivan, Mirjana, Vic-ka, Jakov przyczynili się do powstania tej pracy dzięki temu, co powiedzieli i co ich życie mówi za nich. Podobnie zresztą jak ojciec Jozo Zovko, w tamtym odległym 1981 r. proboszcz "wioski zagubionej między wzgórzami", który dokonuje podsumowania minionych łat; jak również nieodżałowany ojciec Slavko Barbarić, opiekun pielgrzymów przybywających do parafii, obszerne fragmenty rozważań którego przytacza się tutaj; oraz ojciec Rene Lauretnin, który z pasją ale i z synowskim posłuszeństwem wobec Kościoła postarał się naświetlić niezwykłe wypadki w Medziugorju. Książkę wzbogaca zamykający ją cenny wkład ojca Livio Fanzagi, dyrektora "Radia Maryja": w porywającym eseju "Dlaczego wierzę Medziugorju?" prowadzi nas za rękę w samo serce długich, pełnych troski starań maryjnych...
Riccardo Caniato, dziennikarz. Obecnie kierownik wydziału prasowego Wydawnictwa Ares, dla którego również przygotowywał w ostatnich latach wydanie wielu dzieł. Autor wydanej przez Ares "Cara Italia" oraz współautor wydanego przez Mondadori "Il mondo di Giovanni Paolo II", dwóch książek poświeconych apostolskim podróżom Papieża. Redaktor miesięcznika "Studi cattolici" i współpracownik różnych tytułów, między innymi dziennika "Awenire" i miesięcznika "Fogli".
Vincenzo Sansonetti, dziennikarz i pisarz, przez trzynaście lat pracował dla dziennika "Awenire". zajmując się informacją religijną, kroniką codzienną, kulturą i rozrywką; od 1989 r. odpowiedzialny za informację kulturalną w tygodniku "Oggi". Autor artykułów dla tygodników diecezjalnych i współpracownik czasopism "Mass Media", "Studi cattolici" oraz "Il Timone"., przygotował włoskie wydanie książki-wywiadu ,,// complotto contro la vita " (Ares, 1987 r.), a także napisał dla Sonzogno biografie "/ giorni di Padre Pio" (1999 r.) i "Un santo di nome Giovanni" (2000 r.)


Fragment tekstu

(...)
Zadania wspólne dla wszystkich i oddzielne dla każdego
Widzący są po prostu świadkami łaski, jaka została im udzielona: dają świadectwo o tym, czego doznali, co widzieli i przeżyli. To jednak, w gruncie rzeczy, powinno być zadaniem każdego dobrego chrześcijanina.
Skoro Bóg jest Ojcem, a Maryja Matką, należy stąd wysnuć wniosek, że wybierając szóstkę młodych tak różnych, a tak podobnych do siebie, dają nam do zrozumienia, iż każdy człowiek ma do spełnienia jakąś rolę. Przemawiając do każdego z sześciu widzących, Maryja przemawia do każdego człowieka. Powierzając każdemu z nich osobne zadanie, mówi nam, że i my, jeśli tego chcemy, możemy współpracować przy Jej dziele.
"Gospa prosi nas o pomoc w realizacji swych zamierzeń, o głoszenie świadectwa, że Bóg istnieje i że nas kocha, po to, aby świat się nawrócił" - powtórzyli mi wszyscy. Bóg mówi przez nich, czego Mu potrzeba. "Orędzia są dla wszystkich ludzi - zaznaczył kiedyś Jakov. Matka Boża wszystkich nas traktuje jednakowo, ponieważ w jednakowym stopniu jesteśmy Jej dziećmi. To mama, która nie wyróżnia nikogo. Tak samo jak postąpiła wobec mnie, po macierzyńsku, jak przyjaciółka i nauczycielka, pragnie postąpić wobec wszystkich. Doświadczy tego każdy, kto się na Nią otworzy. Kiedy straciłem matkę, byłem w wieku, w którym wielu młodych ludzi schodzi na błędną drogę. Na szczęście jednak miałem przy sobie Gospę. Dlatego właśnie chcę powiedzieć, przede wszystkim młodym, że Maryja jest zawsze blisko nas, wystarczy pozwolić Jej wejść. Maryja pragnie dobra każdego człowieka i prosi nas, byśmy pomogli wszystkim to zrozumieć".
Od pierwszych objawień Matka Boża w swoich orędziach prosi o pomoc, nas i ich. Aby nas o tym upewnić, stopniowo wyznaczała swoim dzieciom różne "obowiązki".(...)









Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania