Robert Lorenc

Odważyć się na Europę chrześcijan

Kategoria  popularnonaukowe

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM
Cena 25.00 zł
ISBN 978-83-7548-081-8
274 strony
format 135x200 mm
oprawa miękka
Lublin 2011
waga 0.313 kg
nr kat. Rhema 33452
                                   



Towar lub tytuł już niedostępny


Notka

Książka jest niezwykle ciekawym zbiorem refleksji Autora dedykującego ją "wszystkim wędrowcom europejskich ścieżek", a więc tym, którzy autentycznie marzą "o wspólnym niebie" i tym, którzy pragną być (i stawać się) "ambasadorami Chrystusa".


Książka ta jest cennym świadectwem Człowieka, który jako kapłan z niezwykłą wrażliwością "czyta Tradycję" i konfrontuje ją z rzeczywistością "codzienności"; widzi piękno, odbierając je jako niezwykły dar Boga, a równocześnie martwi go brak wrażliwości i "wyczucia" u wielu współczesnych, napotkanych ludzi wobec tego, co Boże. Księdza Roberta śmiało można nazwać "stróżem Tradycji", wychowany bowiem w polskiej tradycji potrafi umiejętnie wydobywać także to, co piękne i niezwykłe w swej drugiej Ojczyźnie, Francji. Jako kapłan próbuje zatem łączyć i budować autentyczną przyjaźń i braterstwo pomiędzy naszymi narodami.

Ks. prof. Jarosław Popławski - Katolicki Uniwersytet Lubelski

Ksiądz Robert Lorenc, kapłan francusko-polski, od dwudziestu lat sprawuje posługę we Francji, drugiej ojczyźnie, bliskiej jego sercu. Obywatel dwu krajów, bogaty w duszpasterskie doświadczenia Kościołów - polskiego i francuskiego, jawi się w swych poczynaniach jako jeden z milionów małych "ludzkich mostów" spajających dzisiaj Europę. Jest zafascynowany chrześcijańskimi wartościami kultury i cywilizacji starego kontynentu, dużo zatem energii poświęca służbie nowej ewangelizacji. Po przedstawieniu własnego wyobrażenia chrześcijańskiej Europy, zawartego w książce Wizja w Royaumont. Mistyczny pobyt u świętego Ludwika (Salvator, Paryż 2010), przedmiotem kolejnych jego refleksji stała się tym razem Europa chrześcijan w ujęciu społecznym, kulturowym i egzystencjalnym. Jego obecna parafia w Meudon-Bellevue stanowi jeden z przykładów rzeczywistego budowania takiej Europy. Będąc organizatorem wielu uroczystości religijnych i kulturalnych dla Francuzów i Polaków, nabrał doświadczenia, z którego skorzystał, aby w nowej książce Odważyć się na Europę chrześcijan przedstawić zarówno możliwe drogi prowadzące do przyszłości europejskiego chrześcijaństwa, jak i krytyczny obraz aktualnej jego sytuacji. Podobnie jak obecna książka, tak i jego poprzednie prace: Droga krzyżowa inna? (Gaudium, Lublin 2008), Kapłan wobec wyzwań mediów (Salvator, Paryż 2010), Katyń 1940-2010. Polskie rozmowy (Salvator, Paryż 2010) czy wkrótce Dekoracja liturgiczna. Sztuka w zasięgu wszystkich (Salvator, Paryż 2011) wyrażają troskę o przywrócenie entuzjazmu i odwagi chrześcijanom współczesnej Europy.









Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania