Mirosław Piątkowski

Koronka ku czci Ducha Świętego z dodatkiem

Kategoria  nowenny i modlitwy

Wydawnictwo Verbinum
Cena promocyjna 8.00 zł 8.50 zł
oszczędzasz 0.50 zł
ISBN 978-83-7192-373-9
40 stron
format 105x150x5 (gabaryt S)
oprawa Miękka
Dragacz 2006r.
waga 0.044 kg
nr kat. Rhema 25399
                                   Towar lub tytuł już niedostępny


Notka

W obecnych czasach, gdy świat coraz bardziej staje się globalną wioską, ale różnice kulturowe i religijne są nadal istotne, to na nas, czcicielach Ducha Świętego, ciąży szczególna odpowiedzialność za modlitwę o jedność i braterstwo całej rodziny ludzkiej.

Na końcu książeczki zamieszczamy świadectwa siedmiu osób, które odmawianiu koronki zawdzięczają wiele łask i pomocy w konkretnych sprawach. Ta forma wielbienia Ducha Świętego znajduje żywy oddźwięk zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Często wierni dowiadują się o niej podczas rekolekcji para­fialnych i odtąd chętnie z niej korzystają. Można dodać, że koronka ta jest znana w Polsce przynajmniej pięćdziesięciu tysiącom wiernych dzięki rozprowadzeniu pocztówek, obrazków i broszur z jej tekstem.

Obec­ne wydanie jest już trzecim. Poza tym została już prze tłumaczona na trzy języki:angielski, niemiecki i francuski. Właśnie w formie pocztówki dotarła do tych obszarów językowych w Europie, Ameryce Północnej (Kanada i USA)i niektórych krajach Azji (m.in. Indie, Filipiny, Indonezja, Nowa Gwinea). Niektórzy misjonarze werbiści zaszczepiają zwyczaj odmawiania koronki również w Afryce (Madagaskar i Ghana), a także w Ameryce Południowej (Argentyna i Chile).

Odmawiając koronkę pamiętajmy, że najważniejszą sprawą jest zwrócenie się szczerym sercem do Ducha Świętego, codzienne uwielbianie Go i częste przyzywanie Jego pomocy. Koronka jest jednym z wielu sposobów modlitwy, ale przez swą zwięzłość i prostotę jest bardzo pomocna w rozwijaniu nabożeństwa do Ducha Świętego.

Ufamy, że dzięki jej odmawianiu pogłębi się zrozumienie, kim jest Duch Święty w naszym życiu, oraz wzrośnie pragnienie modlitwy u tych, którzy się nie modlą. W ten sposób sprawimy, że trzecie milenium stanie się "Nową Pięćdziesiątnicą".

Łaska wam i pokój od Tego,
Który jest i Który był i Który przychodzi
i od Siedmiu Duchów,
które są przed jego tronem (Ap 1,4).

(Rh)
                                                                                                                                                      


Inne książki tego autora
Koronka ku czci Ducha Świętego i Jego siedmiu darów (książka)
Mirosław Piątkowski SVD
Wydawnictwo Verbinum
5.00 zł

Nowenna do Ducha Świętego (książka)
Mirosław Piątkowski SVD
Wydawnictwo Verbinum
5.00 zł
Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Subskrypcja nowości   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania