Teresa Lipiecka

Najświętszy Sakrament światłem dla narodu

Kategoria  duchowość

Wydawnictwo Arka - Wrocław
Cena 13.40 zł
ISBN 83-85647-42-2
272 strony
format 140x200 mm
oprawa miękka
Wrocław 2004 r.
nr kat. Rhema 11190
                                   



Towar lub tytuł już niedostępny


Notka

Ojciec Św. Jan Paweł II na nowo przypomina: "Kościół otrzymał Eucharystię od Chrystusa, swojego Pana, nie jako jeden z wielu cennych darów, ale jako dar największy, ponieważ jest to dar z samego siebie, z własnej osoby w jej świętym człowieczeństwie, jak też dar Jego dzieła zbawienia" (Ecclesia de Eucharistia, n. 11). Często przestrzegał, że nie da się zbudować Wspólnoty parafialnej bez głębokiej pobożności Eucharystycznej: "Każdy krok ku świętości, każde działanie podjęte dla realizacji misji
Kościoła, każda realizacja programów duszpasterskich, winny czerpać potrzebną siłę z tajemnicy Eucharystycznej i ku niej się kierować jako do .szczytu (...) Jeżeli zaniedbamy Eucharystię, jak będziemy mogli zaradzić naszej nędzy? (tamże, n. 60).

Nawiedzajcie Go często. Chcecie, aby udzielał ich wam mało? Nawiedzajcie Go rzadko. Chcecie, aby szatan panował nad wami? Nawiedzajcie Jezusa jak najrzadziej. Chcecie zwyciężyć szatana? Uciekajcie się jak najczęściej do stóp Jezusa. Chcecie być pokonanymi? Przestańcie nawiedzać Jezusa. Moi drodzy, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu jest koniecznym środkiem, aby odnieść zwycięstwo nad szatanem. Więc nawiedzajcie często Jezusa, a szatan nie odniesie zwycięstwa nad wami".
Powyższe nauki dogłębnie zrozumiała Autorka niniejszej publikacji, która jest założycielką wielotysięcznej Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Charyzmat tej Wspólnoty w przedziwny sposób przeniknięty jest duchem nauczania Ojca Św., z niezwykłą głębią i troską wyrażonym w encyklice Ecclesia de Eucharistia. Pani Teresa Lipiecka wydaje się być szczególnym narzędziem Bożym, którym Bóg chce posłużyć się dla ratowania człowieka, narodu i Kościoła, przez ponowne przypomnienie i ukazanie pełnego blasku niewysłowionej Tajemnicy Eucharystycznej.


Spis treści


Rozdział I
Powołanie do misji szerzenia kultu Eucharystycznego w Polsce
i na świecie
Rozdział II
Biskupie Błogosławieństwo dla szerzenia dziennych i nocnych
adoracji Najświętszego Sakramentu
Rozdział III
Pielgrzymka w intencji nawrócenia Rosji
Rozdział IV
Nowe wyzwanie
Rozdział V
Świadectwa ofiary z własnego życia w obronie wiary,
czci i miłości do Jezusa w Eucharystii
Miłość do Boskiej Eucharystii silniejsza niż śmiertelna choroba
Świadectwo wiary
Zjednoczenie z Jezusem Eucharystycznym źródłem miłości
bliźniego oraz gwarancją szczęśliwej śmierci i zadatkiem życia wiecznego
Rozdział VI
Heroizm ludzi naznaczonych miłością do Jezusa w Eucharystii
Rozdział VII
Procesje Różańcowe w Jarocinie
Rozdział VIII
Zagraniczne pielgrzymki na Zachód
Rozdział IX
Zagraniczne pielgrzymki na Golgotę Wschodu
Rozdział X
Zakończenie
Przypisy


Wstęp

(...)
W encyklice Jana Pawła II Ecclesia de Eucharistia wyraźnie została wyrażona wola następcy Św. Piotra, który pragnie skierować uwagę całego Kościoła na kult Eucharystii przeżywany w zjednoczeniu z duchem Maryi Niepokalanej. Papież nie ukrywa swojego "głębokiego bólu" z powodu "niedopuszczalnych praktyk" i nadużyć powodujących "zaciemnianie prawidłowej wiary i nauczania katolickiego odnośnie do tego przedziwnego Sakramentu".
Ojciec Św., wstrząsanemu kryzysem wiary Kościoła, na nowo przypomina fundamentalną prawdę, że: "Eucharystia tworzy Kościół", a spożywanie Ciała Pańskiego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu poza Mszą Św. stają się dla wiernych "niewyczerpalnym źródłem świętości" ponieważ "pozwalają zaczerpnąć z samego źródła łaski". Dalej Ojciec Św. naucza, że "Eucharystia, pojęta jako zbawcza obecność Jezusa we wspólnocie wiernych jako jej pokarm duchowy, jest czymś najcenniejszym, co Kościół posiada na drogach historii."
"Nabożeństwo Eucharystyczne - nauczał wcześniej Św. Pius X, Papież - jest nabożeństwem najszlachetniejszym, ponieważ ma za przedmiot Boga; najbardziej zbawczym, ponieważ daje nam Twórcę łaski; najsłodszym, ponieważ słodki jak Bóg".
Kościół miał zawsze świadomość, że gdy pobożność Eucharystyczna słabnie, słabnie i wiara, co w konsekwencji może stać się furtką dla licznych i zgubnych błędów. Tym tłumaczy się wielka troska jaką Kościół zawsze otaczał tajemnicę Eucharystii. Jest Ona bez wątpienia jedynym ratunkiem nie tylko dla odrodzenia religijnego i moralnego narodu polskiego ale i całej Europy. Najlepiej rozumieli to Święci, na których najdoskonalej potwierdziły się wszystkie prawdy wiary. Wiedzieli, że łaskę Bożą dla świata, Kościoła Św. oraz osobistego uświęcenia i zbawienia najskuteczniej wyprasza się u stóp Jezusa Eucharystycznego i w godnie przyjętej i przeżywanej Komunii Św.


Fragment tekstu

(...)
Rozdział I
Powołanie do misji szerzenia kultu
Eucharystycznego w Polsce
i na świecie.
Najświętszy Sakrament jest najwspanialszym darem wszechmocy i miłości Pana naszego Jezusa Chrystusa dla Jego Kościoła i ludzkości. Jest też największym cudem spośród cudów zdziałanych przez Niego w czasie widzialnego pobytu Zbawiciela na ziemi.
Sobór Watykański II podkreśla, że "w Najświętszej Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez Ciało swoje ożywione i ożywiające Duchem Świętym daje życie ludziom, zapraszając ich i doprowadzając w ten sposób do ofiarowania razem z Nim samych siebie, swojej pracy i wszystkich ludzi stworzonych. Dlatego Eucharystia przedstawia się jako źródło i szczyt całej ewangelizacji" (Dekret o posłudze i życiu kapłanów, n. 5).
Rozumiał to głęboko Św. Maksymilian M. Kolbe. Dla niego Eucharystia była źródłem przeogromnych dobrodziejstw i łask, które tylko tu, w największej obfitości można uzyskać dla naszego uświęcenia i czynnego apostolstwa. Z niezachwianą wiarą przypominał często odwieczną prawdę, że ta Boska Hostia jest źródłem życia dla Kościoła i świata.


Strona redakcyjna

Ze względu na uchylenie kanonu 1399 i 2318 dawnego Kodeksu Prawa Kanonicznego przez Papieża Pawła VI w roku 1966 (AAS 58/16) nie ma już zakazu publikowania nowych objawień, wizji, cudów itp. Nie obowiązuje już odtąd zakaz ich rozpowszechniania bez imprimatur Kościoła.

Odwołując się do Pisma Świętego: "Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" (l Tes 5,19-21) - Autorka oświadcza zgodnie z dekretem Papieża Urbana VIII, że przytoczonym w tej książce objawieniom, łaskom i zdarzeniom, o których Kościół nie wydał jeszcze orzeczenia, przypisuje wiarygodność wyłącznie ludzką i prywatną. Na temat nadzwyczajnych łask nie chce uprzedzać orzeczeń Stolicy Świętej, której we wszystkim najzupełniej się poddaje.

Okładkę i kartę tytułową projektował:
Piotr Olczyk

Opracowanie redakcyjne i graficzne:
Ewa Lasocka

ISBN 83-85647-42-2

Copyright by Maria
53-008 Wrocław skr. pocztowa 1976 tel.(071)339-86-80









Powrót  •  Nasza oferta  •   Nowości  •   Najpopularniejsze  •   Szukaj

O nas   •   Kontakt   •   Regulamin zakupów   •   Karta stałego Klienta   •   Do pobrania