bł. Bronisław Markiewicz
Zapiski dotyczące życia wewnętrznego. Ćwiczenia duchowe
Kategoria duchowośćWydawnictwo Michalineum
ISBN 978-83-7019-750-6
422 strony
format 180x250x34 mm
oprawa twarda
wydane Marki 2022
waga 1.026 kg
nr kat. Rhema 63633
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Notka
Stulecie Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (1921-2021) stało się okazją do ponownego wydania pism jego Założyciela Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza. Wspaniała spuścizna pisarska tego kapłana stanowi ważny wkład w myśl teologiczną, społeczną i pedagogiczną Kościoła katolickiego. Teksty pisane na przełomie XIX i XX wieku nie straciły nic na swojej aktualności. Co więcej, prorocze myśli Księdza Markiewicza, w naszych czasach nabierają nowego znaczenia. Celne diagnozy Błogosławionego są dla nas ważnym przesłaniem i skłaniają do refleksji w świecie naznaczonym niepokojem i kryzysami na polu społecznym i edukacyjno-wychowawczym. Wydanie jubileuszowe to nie tylko nowa szata graficzne, ale również naukowe komentarze pióra redaktorów poszczególnych tomów.
Pierwszy tom zawiera "Zapiski życia wewnętrznego" oraz "Ćwiczenia duchowne". "Zapiski..." to dziennik duchowy seminarzysty i kapłana, pisany w latach 1866-1891. Pozwala on poznać duchowość Błogosławionego. To zapiski rekolekcyjne oraz notatki dotyczące życia duchowego, które pokazują dojrzewanie ks. Markiewicza na drodze wiary. Mogą one śmiało posłużyć jako pomoc w odprawianiu własnych rekolekcji, a także być przedmiotem osobistej medytacji i pomocą w przeżywaniu relacji z Bogiem.
"Ćwiczenia duchowne" są własnym opracowaniem Ks. Markiewicza popularnych rekolekcji ignacjańskich, które chętnie odprawiał w Starej Wsi. Mogą one posłużyć jako lektura pomocnicza uczestnikom tego typu rekolekcji oraz dni skupienia. Jest to znakomity podręcznik dla wszystkich, którzy będą szukali materiału do odnowy duchowej. Opracowania pierwszego tomu dokonał ks. prof. Marek Chmielewski, a drugiego ks. Walerian Moroz, michalita.
(Rh)