ks. Andrzej Michalik
Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa. Pomoce duszpasterskie
Kategoria pielgrzymki podróżeWydawnictwo Biblos - Tarnów
ISBN 978-83-7793-666-5
122 strony
format 145x205x7 mm
oprawa miękka
wydane Tarnów 2019
waga 0.162 kg
nr kat. Rhema 61441
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Notka
Proponowane materiały na kolejne dni XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej składają się z trzech stałych elementów: "Konferencji", prezentacji "Miasta i postaci dnia" oraz "Rozważania przed apelem jasnogórskim".
Punktem wyjścia i fundamentem każdej "Konferencji" są fragmenty z Apokalipsy. Mają one inspirować do podjęcia kilku fundamentalnych kwestii i przeprowadzenia medytacji na ich temat. Każda z "Konferencji" oprócz wstępu i zakończenia zawiera rozwinięcie oparte na trzypunktowym schemacie: 1. Odniesienie do Pisma Świętego, 2. Wyzwania stojące przed chrześcijaninem i Kościołem, 3. Spojrzenie w kierunku parafii.
"Miasto i postać dnia" to drugi stały element pojawiający się w materiałach przeznaczonych na każdy dzień pielgrzymki. Proponowany schemat tego elementu jest prosty. Na początku pojawia się zdanie z przytoczonego podczas "Konferencji" fragmentu Apokalipsy. Treść prezentacji ujęta została według trzech punktów: 1. Jedno z siedmiu miast wymienionych w listach (+ Patmos i Nowe Jeruzalem). 2. Postać dnia związana ze wspominanym miastem. 3. Koncentracja na jednym temacie wyłaniającym się z omówienia punktu pierwszego lub drugiego.
Treść "Rozważania przed apelem jasnogórskim" wiąże się ściśle z tematem "Konferencji". W kolejnych dniach zachowuje ono stały układ. Najpierw cytujemy zdanie z fragmentu Apokalipsy przytoczonego na początku "Konferencji", po którym następuje rozważanie ujęte w cztery punkty według schematu: 1. Nawiązanie do tematu "Konferencji". 2. Odniesienie do Biblii. 3. Odniesienie do liturgii. 4. Bezpośrednie wprowadzenie do apelu jasnogórskiego
(Rh)