Martin Antony, Peter Norton
Pokonaj lęk. Jak przestać się zamartwiać i przezwycięzyć fobię, panikę i obsesję
Kategoria psychologiaWydawnictwo eSPe
ISBN 978-83-7482-949-6
390 stron
format 141x200x21 mm
oprawa miękka
wydane Kraków 2019
waga 0.456 kg
nr kat. Rhema 60337
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Notka
Każdy, kto cierpi na zaburzenia lękowe, powinien przeczytać tę książkę! Ona powie ci, dlaczego doświadczasz lęku, i pokaże ci krok po kroku, co powinieneś z tym zrobić. Jest przyjazna czytelnikowi, łatwa do zrozumienia i oparta na najnowszych badaniach. To naprawdę lektura obowiązkowa!
Judith S. Beck, dyrektor Beck Institute for Cognitive Therapy and Research Polecam tę książkę wszystkim, którzy zmagają się z napadami paniki, lęku czy lękiem uogólnionym i poszukują sposobu na poradzenie sobie z tego typu problemami. Jeśli doświadczyłeś w swoim życiu tego, że lęk wymyka ci się spod kontroli, paraliżuje twoje działanie, ogranicza twoje możliwości i potencjał lub zabiera satysfakcję z życia, to ta książka jest dla ciebie. Potraktować ją można jako swoisty przewodnik, który dzięki praktycznym wskazówkom i ćwiczeniom uczy, jak akceptować odczuwane emocje i radzić sobie z lękiem, by odzyskać pełnię życia. Krzysztof Demczuk, psychoterapeuta, prezes Fundacji Aplica Książka w prosty i zrozumiały sposób zapoznaje z rodzajami zaburzeń lękowych. Jej największą wartością są konkretne wskazówki, pomocne w walce z lękiem. Obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą przestać się bać i zacząć żyć, a także dla bliskich chcących ich mądrze wspierać - Magdalena Lipiak, psychoterapeuta i doradca zawodowy.
Nie musisz być niewolnikiem lęku! Naprawdę możesz skutecznie go pokonać! Program przedstawiony w książce opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej, uznawanej za najbardziej skuteczną w radzeniu sobie z lękiem. Autorzy, cenieni eksperci w dziedzinie terapii zaburzeń lękowych, oferują zestaw sprawdzonych strategii, które pomogą ci: zrozumieć, czym jest lęk i co go wyzwala; zidentyfikować sytuacje, które uaktywniają twój lęk; zmienić przekonania i zachowania, które nasilają objawy; opracować bezpieczny, stopniowy plan zmierzenia się z sytuacjami budzącymi lęk; osiągnąć spokój dzięki technikom relaksacyjnym.
(Rh)