Czesław Bosak

Leksykon wszystkich zwierząt biblijnych

Kategoria  naukowe

Cena 99.00 zł

ISBN 978-83-7720-440-5
812 stron
format 160x230 mm
oprawa twarda
waga 1.300 kg
nr kat. Rhema 57647

Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!

Pozycja archiwalna.

Zadzwoń i zamów

Zamów przez e-mail

Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.


Pokaż koszyk

Notka

Zwierzęta w swojej różnorodności stale nas fascynują i stanowią swoistą tajemnicę. Często postrzegamy je przez pryzmat własnych uwarunkowań, umiejętności, ograniczeń, czy światopoglądu, chociaż nauki przyrodnicze i rolnicze nieustannie dostarczają nam mnóstwa informacji na ich temat. Tłumaczą nam szereg zwierzęcych zachowań i przystosowań do życia w określonych środowiskach, a także przybliżają i uwrażliwiają nas na świat żywych stworzeń, którego język niejednokrotnie przestaliśmy rozumieć. Archeozoologia z kolei podejmuje liczne próby opisania kontaktów człowieka ze zwierzętami na przestrzeni tysiącleci i stuleci, a tym samym przyczynia się do poszerzenia naszej wiedzy o kulturze, gospodarce i życiu codziennym ludzi w dawnych czasach, także biblijnych.

Na podstawie lektury Pisma Świętego zauważyć można, że autorzy natchnieni odwołują się do konkretnych gatunków zwierząt, posiadają pewną znajomość ich wyglądu i zachowania, a także zakładają, że mają ją również odbiorcy ich tekstów. Dotyczy to zarówno zwierząt dzikich jak i udomowionych. W związku z tym trafiający do rąk Czytelnika Leksykon wszystkich zwierząt biblijnych autorstwa Piusa Czesława Bosaka, nie tylko uświadamia nam, jak bogaty jest świat fauny biblijnej, ale także pokazuje, że jej zoologiczna charakterystyka jest bardzo ważna dla właściwego odczytania zamysłu autorów natchnionych, wzmiankujących o danym gatunku.

To idealna lektura nie tylko dla osób czytających Biblię, ale także dla wszystkich ciekawych otaczającego nas świata, gdzie spotkać możemy zwierzęcych arystokratów, zabieganych pracusiów, mistrzów kamuflażu, walecznych obrońców swych terytoriów, przebiegłych oszustów, podstępnych drapieżców, ale także gatunki, na które na co dzień nie zwraca się uwagi, bo żyją gdzieś daleko, lub zbyt blisko, żeby się nimi zachwycić.

dr inż. Anna Maria Wajda (biblistka)
(Rh)

 

Powrót