Gianfranco Ravasi
Józef. Ojciec Jezusa
Kategoria biografieWydawnictwo Jedność
ISBN 978-83-7971-073-7
128 stron
format 135x210x15 mm
oprawa twarda z obwolutą
wydane Kielce 2015
waga 0.284 kg
nr kat. Rhema 49462
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Notka
Pochodził z królewskiego rodu, jednak majątku nie posiadał. Na życie zarabiał pracą własnych rąk. Kochała go najwspanialsza kobieta świata... Święty Józef.
Kim tak naprawdę był ten, którego "Kościół święty zawsze czcił i wychwalał, a po Najświętszej Pannie najgorętszym (...) otaczał uwielbieniem, uciekając się do niego w największych potrzebach i niebezpieczeństwach (...), widząc w nim również wspaniały wzór nie tylko dla poszczególnych stanów życia, ale dla całej chrześcijańskiej wspólnoty, niezależnie od warunków życia i zadań, jakie w niej pełni każdy z wiernych"? (Jan Paweł II, adhortacja Redemptoris Custos, 28, 30).
Nabożeństwo jakim otaczamy św. Józefa jest kontynuacją czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Pan Jezus. Bez wątpienia warto zatem modlić się, prosząc o orędownictwo tego wyjątkowego świętego w gronie innych świętych. Zadzierzgnięcie znajomości ze Świętym Patriarchą dobrze jednak rozpocząć - jak każdą znajomość mającą przerodzić się niebawem w przyjaźń - od bliższego poznania.
Odbiorcy
- wszyscy pragnący przyjrzeć się św. Józefowi - temu archetypowi prawdziwego mężczyzny
- chcący się dowiedzieć kim jest Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny
- osoby szukające opieki i wstawiennictwa św. Józefa
- duszpasterze i przewodnicy duchowi.
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Ta niewielka książka pomaga lepiej zrozumieć kim tak naprawdę był św. Józef. Autor publikacji, Gianfranco Ravasi - znany we Włoszech biblista, kardynał pracujący na co dzień w Kurii Rzymskiej - analizuje przekazy jakie wyłaniają się z badań dziejów Oblubieńca Matki Bożej. Spoglądając jednym okiem na świat biblijny, a drugim na uwarunkowania kulturowe na przestrzeni wieków, opowiada m.in. o dziejach Świętej Rodziny w trakcie ucieczki do Egiptu, o kłopotliwym problemie "braci" i "sióstr" Pana Jezusa, oraz o towarzyszącej tym faktom obfitej kreatywności przekazów i podań ludowych. Zamieszczony pod koniec książki Dodatek pozwala czytelnikowi na zapoznanie się z zawartością apokryfów, stanowiących źródła wielu religijnych przeświadczeń odnoszących się do osoby św. Józefa.
(Rh)