Hidegard Strickerchmidt
Hildegarda Z Bingen. O duszy, ciele i zmysłach. Cnoty i wady
Kategoria HildegardaISBN 978-83-60737-97-2
waga 0.135 kg
nr kat. Rhema 49097
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Notka
Pozycja niemieckiej psychoterapeutki i znawczyni dzieł swojej patronki - św. Hildegardy z Bingen - wydana pod polskim tytułem: Hildegarda z Bingen, O duszy, ciele i zmysłach. Cnoty i wady, jest bardzo udaną próbą dotarcia do współczesnego człowieka z propozycją autorefleksji i wezwaniem do konkretnych zadań obejmujących główne obszary życia: ciało, psychikę i oczywiście duszę. Tu bowiem rozgrywa się nasza najważniejsza duchowa walka o zwycięstwo cnót nad wadami. Czy jednak będziemy współpracować z łaską dobrego Boga, aby tę walkę wygrać? Zaadoptowane do języka i mentalności ludzi XXI wieku teksty św. Hildegardy z Bingen - ukazane w świetle terapeutycznego doświadczenia Autorki - okazują się niezastąpioną pomocą dla tych wszystkich, którzy życie własne i bliskich pragną z Bożą pomocą uczynić wygranym - w codziennej walce cnót z wadami - spełnionym, błogosławionym czyli szczęśliwym.
Dokąd zmierza łódź naszego życia? Czy obrała ona właściwy kierunek? Czy możemy powiedzieć o sobie, że uporaliśmy się już z wszystkimi sztormami, jakie przynosi nam codzienność, jakie rozgrywają się w naszej duszy, ciele i zmysłach?
A może kurczowo i z lękiem trzymamy się pomostu, by przypadkiem nie wypłynąć na głębię (Łk 5,4), ponieważ taki kierunek każe nam zostawić bezpieczny brzeg i stracić grunt pod nogami ufając Bogu Trójjedynej Miłości? Czy w tej podróży oddamy ster łodzi życia Duchowi Świętemu, jak uczy nas swoim przykładem św. Hildegarda z Bingen, benedyktynka, doktor Kościoła?
U progu Roku Życia Konsekrowanego w Kościele może nas właśnie przeprowadzić benedyktyńska mniszka i doktor Kościoła, mamy nadzieję, że z jej duchowego dorobku zaczerpnie każdy, kto pragnie słuchać słowa prowadzącego ku zdrowiu duchowemu i zbawieniu, tak, by stało się naszym udziałem, realizując w ten sposób największe pragnienie jakże bliskiej nam Świętej.
(Rh)