David Pawson

Piekło. Mit czy rzeczywistość

Kategoria  rozważania

Oficyna Wydawnicza VOCATIO
Cena 35.00 zł

ISBN 978-83-7829-128-2
262 strony
format 125x195x17 mm
oprawa miękka
wydane Warszawa 2014
waga 0.298 kg
nr kat. Rhema 46023

Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!

Pozycja archiwalna.

Zadzwoń i zamów

Zamów przez e-mail

Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.


Pokaż koszyk

Notka

WSZYSTKO, CO WIEMY NA TEMAT PIEKŁA, POCHODZI Z UST JEZUSA.

W TEJ KSIĄŻCE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO, CO Z JEGO NAUCZANIA ZOSTAŁO ODNOTOWANE W BIBLII.

W dzisiejszych czasach wiele osób odrzuca wiarę w Boga, twierdząc, że czynią to, ponieważ nie są w stanie uwierzyć w istnienie piekła. Jest ono dla nich albo nielogiczne, albo zwyczajnie nieprawdziwe. Zastanawiają się przy tym, jak to jest możliwe, by miłosierny i dobry Bóg mógł posłać kogoś do miejsca wiecznego cierpienia. Co sprawia, że świat w swym myśleniu odrzuca przekaz o istnieniu piekła? Szybko potem dochodzi do kolejnego wniosku, że skoro nie ma piekła, to niby dlaczego miałoby istnieć niebo, i w konsekwencji odrzuca również myśl o istnieniu Boga. Wiele jest przyczyn tego procesu, ale do najważniejszych zaliczylibyśmy infantylne przedstawianie osoby i nauczania Jezusa Chrystusa (którego słowa są przecież w Biblii głównym źródłem informacji o piekle).

Biblia, to jest Słowo Boże, wyraźnie naucza zarówno o niebie, jak i o piekle. Czyni to znacznie bardziej konkretnie, niż wielu się wydaje. W tej książce znajdą Państwo, oprócz kompletnego i spójnego naświetlenia tematu, odpowiedzi na takie pytania jak:

- skoro Bóg tak bardzo kocha ten świat, to dlaczego miałby posyłać ludzi do piekła?
- czy po śmierci człowiek od razu idzie do nieba/piekła?
- czy piekło jest wieczne?
- czy piekło jest miejscem ostatecznego cierpienia?
- co tak naprawdę oznaczają biblijne określenia Szeol, Hades, Gehenna, Abyss, Tartar, które na język polski często tłumaczone są m.in. jako Piekło? Czy jest to właściwy przekład?
- czy jest "coś" pomiędzy śmiercią fizyczną a Sądem Ostatecznym?
- co oznacza nowotestamentowy zwrot "druga śmierć"?

Zaskakującym jest fakt, że nie zawsze to, co przyjmujemy jako "wiedzę powszechną" z zakresu Biblii jest w istocie zgodne z Biblią. Czasem są to jedynie drobne nieścisłości językowe, ale czasami - jak pokazuje praktyka - są to zniekształcenia znaczących prawd biblijnych.

Książka ta jest niezwykłym i głębokim wejrzeniem w prawdy słowa Bożego, weryfikacją tego, co przez lata było w naszych uszach przeinaczane, dewaluowane, a w końcu zepchnięte do rangi reliktu średniowiecza. Niniejsza publikacja nie wykracza ani na chwilę poza to, co zostało spisane w Biblii. Jej głównym celem jest kompletne i spójne naświetlenie biblijnej relacji o miejscu zwanym piekłem, z pominięciem różnorodnych tradycji, sentymentów oraz wszelakich obciążeń kulturowych. Jest to porywająca lektura, która wypełnia znaczącą lukę w polskiej literaturze, gdyż rzetelnie i zgodnie z Pismem świętym ukazuje, czym jest biblijne piekło.
(Rh)

 

Powrót