ks. Jarosław Czerkawski (red.)

Na drogach wiary. Przewodnik METODYCZNY

Kategoria  podręczniki do religii

Wydawnictwo Jedność
Cena 15.00 zł

ISBN 978-83-7660-870-9
348 stron
format 160x235x19 mm
oprawa miękka
wydane Kielce 2019
waga 0.550 kg
nr kat. Rhema 41275

Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!

Pozycja archiwalna.

Zadzwoń i zamów

Zamów przez e-mail

Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.


Pokaż koszyk

Notka

Przewodnik metodyczny do podręcznika nr AZ-42-03/12-KI-2/13 zgodnego z programem nauczania religii nr AZ-4-03/12

Przewodnik metodyczny zawiera gotowe scenariusze wraz z materiałami źródłowymi, które mogą być wykorzystane w całości, bądź też stać się inspiracją dla własnych opracowań katechety.


Rozpoczyna się cyklem katechez związanych z katolickim Credo. Zwracają one uwagę na Boga, przybliżają Jego działanie, tak by poszerzyć horyzont uczniów o duchowe zaplecze rzeczywistości ziemskiej. Człowiek ukazany jest w niej jako dzieło Boga i odbicie Jego wielkości.


Rozdział II - Moja modlitwa uwypukla najpierw jej indywidualny wymiar, co ma prowadzić do modlitwy wspólnotowej, liturgicznej, która również pozwoli wyjść z sytuacji zagubienia w dzisiejszym hałaśliwym świecie.
Kolejne katechezy dostarczają uczniom pomocy w odkryciu, że Kościół nie jest instytucją, która ogranicza i zniewala, ale wspólnotą, w której mają przeznaczone dla siebie miejsce i za którą powinni czuć się odpowiedzialni (Rozdział III - Wspólnotowy wymiar mojego Kościoła). Wiara nie jest sprawą prywatną, dlatego uczniowie powinni zdobywać umiejętność manifestowania jej w swoim środowisku.


Rozdział IV (Z wiarą w roku liturgicznym) przypomina o znaczeniu liturgii w życiu chrześcijan. Dla wielu uczniów Boże Narodzenie i Wielkanoc są szczególną mobilizacją do pogłębienia swojego związku z Chrystusem.
Rozdział V (Moje korzenie, moja przeszłość) podejmuje problematykę naszego miejsca i naszych zadań w Europie jako ludzi wierzących, realizując wskazanie Jana Pawła II, by "dobrze się zastanowić nad rzeczywistością Europy i europejskości".


Rozdział VI (Moja miłość w perspektywie wieczności) zawiera tematy nie połączone w logiczny blok. Kilka z nich dotyczy roku liturgicznego, inne zaś są tematami okolicznościowymi. (Rh)

 

Powrót