Winfried Wermter

Kielich zbawienia wezmę. O Krwi Chrystusa w życiu chrześcijanina

Kategoria  Eucharystia

Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa POMOC
Cena 7.50 zł

ISBN 838-68-4385-3 -
waga 0.126 kg
nr kat. Rhema 33138

Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!

Pozycja archiwalna.

Zadzwoń i zamów

Zamów przez e-mail

Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.


Pokaż koszyk

Notka

Książka dla wszystkich, którzy pragną osobiście wejść w tajemnicę Odkupienia. Głęboka prawda o miłości Chrystusa aż do przelania Krwi powinny stać się rzeczywistością naszego życia... Pozycja pragnie również zapoznać czytelnika ze wspaniałą modlitwą jaką jest różaniec do Krwi Chrystusa.

Fragment tekstu

Tajemnice różańca do Krwi Chrystusa
w życiu wierzącego

Tajemnica I
PAN JEZUS PRZELAŁ KREW PODCZAS OBRZEZANIA
Świętość życia - czystość

Świętość źródła życia
Pismo św. bardzo krótko mówi o wydarzeniu obrzezania Jezusa: "Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki" (Łk 2, 21). Właściwie w tym fragmencie chodzi bardziej o nadanie imienia niż o obrzezanie. Obrzezanie było wówczas czymś zwyczajnym, prawie rutynowym i tak normalnym, jak inne zwyczaje związane z urodzeniem dziecka. Gdy zbliżał się ósmy dzień po urodzeniu, każdy wiedział, że ma się odbyć obrzezanie. Św. Łukasz, mówiąc o tym, chce bardziej podkreślić, że Rodzice Jezusa byli posłuszni temu, co kazał im uczynić Anioł Pański: wybrali imię Dziecku nie według własnych wyobrażeń, życzeń, ale w posłuszeństwie wobec Boga. Przy tej okazji jest też wspomniany fakt, że Jezus został obrzezany jak każdy Izraelita.
Skąd pochodzi tradycja obrzezania? Pamiętamy o Abrahamie, który w imieniu Boga podarował Izraelowi ten znak. Dotąd obrzezanie w życiu Izraela, podobnie jak u innych plemion i ludów, które cierpiały z powodu braku wody, było potrzebą fizjologiczną, higieniczną. Poprzez przymierze zawarte pomiędzy Bogiem a Abrahamem ten znak stał się znakiem zatwierdzonym, religijnym, sankcjonowanym rytuałem, wyrazem jedności pomiędzy Bogiem a Jego ludem (por. Rdz 17, 12).
Dlaczego wspomnienie o tym momencie gra tak ważną rolę w naszej Wspólnocie? Dlaczego poświęcona mu jest cała tajemnica różańca do Krwi Chrystusa, który jest przecież wprowadzeniem w naszą duchowość? Czy obrzezanie nie jest czymś już bardzo dla nas dalekim? Można słusznie zwrócić uwagę na to, że dla nas dzisiaj obrzezanie w pewnym sensie żyje dalej w chrzcie, przez który w nowy, pełniejszy sposób wchodzimy w przymierze z Panem Bogiem. A jednak temat obrzezania nadal pozostaje dla nas ważny. Przecież obrzezanie jest poświęceniem życia. W bardzo wyraźny sposób wiąże się ono ze źródłem życia, które łączy człowieka ze Stworzycielem i jest Jego szczególną własnością. Człowiek przez swoją seksualność może brać udział w powstaniu nowego życia. O tym pośrednio, ale bardzo wyraźnie mówi ten rytuał - i to daje mu pewną aktualność, ponieważ dzisiaj człowiek bardziej niż w innych czasach zagubił wartości związane ze źródłem życia - stracił wyczucie sensu czystości.
Wydaje mi się, że dzisiaj za mało mówimy o czystości: dla niektórych ten temat jest krępujący, inni czują się wobec niego bezradni. Tym bardziej potrzebujemy tego tematu, bo jestem głęboko przekonany, że ten, kto nie wie, co to jest czystość, nie zna miłości. Trzeba uczyć się życia w czystości, aby uczyć się kochać. Czystość to jeden z istotnych kluczy do miłości.

 

Powrót