Andrzej Muszala (red.)

Encyklopedia bioetyki. Personalizm chrześcijański (oprawa miękka)

Kategoria  encyklopedie, słowniki

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
Cena 39.90 zł

ISBN 978-83-89862-85-3
oprawa miękka
waga 0.788 kg
nr kat. Rhema 21475

Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!

Pozycja archiwalna.

Zadzwoń i zamów

Zamów przez e-mail

Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.


Pokaż koszyk

Notka

"Encyklopedia bioetyki" jest pierwszą w Polsce publikacją, która zbiera w formie haseł encyklopedycznych omówienie najważniejszych problemów etycznych związanych z rozwojem nauk biomedycznych.

Opracowana przez 60 autorów - lekarzy, biologów, psychologów, teologów, filozofów i prawników z różnych ośrodków naukowych w Polsce - prezentuje problematykę z zakresu etyki medycznej (np. przeszczepy narządów, terapia genowa, medycyna paliatywna, relacja lekarz-chory, przysięga lekarska itp.), bioetyki (aborcja, eutanazja, sztuczne zapłodnienie), eksperymentów naukowych (eksperymenty na embrionach, klonowanie, eksperymenty na zwierzętach, inżynieria genetyczna, organizmy transgeniczne), etyki seksualnej (pedofilia, homoseksualizm, biseksualizm, transseksualizm), uzależnień (narkomania, alkoholizm) i ekologii. Każdy problem przedstawiono najpierw od strony kliniczno-technicznej, a następnie omówiono wszystkie najważniejsze dylematy moralne, które pojawiają się na horyzoncie zastosowania poszczególnych technik badawczych czy też stosowanych metod leczenia. Encyklopedia oparta jest na chrześcijańskim systemie wartości i prezentuje głos Kościoła katolickiego na powyższe tematy. Ze szczególną uwagą odnotowuje też różne polskie wątki bioetyczne (np. polskie prawodawstwo w niektórych kwestiach).

"Encyklopedia Bioetyki" skierowana jest do wszystkich osób, które są zainteresowane problematyką etyczną związaną z rozwojem współczesnej medycyny i biologii. W jej redagowaniu starano się przedstawić całą problematykę w sposób możliwie przejrzysty i przystępny. Jednocześnie - ponieważ wszystkie hasła zostały opracowane przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauk medycznych, biologicznych i filozoficznych - zachowuje o­na wysoki poziom kompetencji naukowej i prezentuje aktualne propozycje rozwiązania najbardziej palących problemów z bioetyki i etyki lekarskiej na początku XXI wieku.

 

Powrót