Antonina Krzysztoń

A nad śnieg wybieleję - kolęda domowa

Kategoria  Boże Narodzenie, Adwent

Cena 36.50 zł

waga 0.069 kg
nr kat. Rhema 09962

Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!

Pozycja archiwalna.

Zadzwoń i zamów

Zamów przez e-mail

Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.


Pokaż koszyk

Notka

Antonina Krzysztoń to urodzona artystka. Układa wiersze i pieśni, pisze delikatną muzykę. Gra na gitarze, Czarująco śpiewa o życiu. Czyli: radościach i "wesołych smutkach". Jej teksty dotykają najczulszych spraw ludzkich. Pomiędzy strofami Tosi stąpa duch franciszkański, jej świat to wielki poemat o miłości. Śpiewanie jest dla niej czymś tak naturalnym jak oddech.Ceni sobie miłość, przyjaźń, wierność, pokój, harmonię. Określa się mianem wędrującej kobiety, jej artystyczne kredo, to po prostu życie a autorytetem są ludzie spotkani na swojej drodze. Koncerty są dla artystki spotkaniami, "obecnością" poprzez muzykę, pieśń i rozmowę z ludźmi, którzy przyszli. Owe spotkanie rozpoczyna się od chwili skupienia tuż przed wejściem na scenę do kontaktu z ostatnim człowiekiem, który przyjdzie po autograf albo porozmawiać.

Antonina Krzysztoń swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1980 roku, kiedy to wystąpiła wraz z gitarzystą Andrzejem Wyrzykowskim na Festiwalu Zakazanej Piosenki w Gdańsku. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kosciołach, wybranych klubach studenckich. W 1983 roku zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dzięki piosence "Chusta Weroniki". Już wtedy zyskała ogromną popularność i sympatię w szeroko pojmowanym środowisku studenckim, a jej koncerty gromadziły liczną publiczność. W latach 1984-1992 Antonina współpracowała z Markiem Walawenderem, gitarzystą i aranżerem jej utworów, z którym wystepowała na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną m.in. FAMA, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Oficjalny debiut fonograficzny nastąpił w 1990 roku, kiedy to Pomaton wydał "Inne Światy". W listopadzie 1993 roku piosenka "Perłowa Łódź" z płyty "Takie moje wędrowanie" zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. Sukces ten otworzył nowy etap w karierze Artystki - stała się znana szerokiej publiczności nie gubiąc zarazem swej indywidualności. W 1994 roku wraz z Kubą nagrała muzykę do filmu "Czas Słowian". W 1995 roku ukazał się album "Czas bez skarg" zawierający siedem utworów Karela Kryla. Płyta ta otrzymała nominację do nagrody Fryderyk'95 w kategorii Piosenka Poetycka. W roku 1995 i 1996 Antonina występowała w koncertach Kraina Łagodności w ramach Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu. 13 maja 1996 roku ukazał się kolejny album zatytuowany "Kiedy przyjdzie dzień", którego producentem jest Marcin Pospieszalski.

Po wielu latach przerwy Antonina Krzysztoń powraca z płytą "Dwa Księzyce", inspirowaną muzyką afrykańską. Słuchając anielskiego głosu Antoniny Krzysztoń, który przynosi ukojenie i wewnętrzny spokój, można odpocząć, wyciszyć się, poczuć głębię i sens życia. W ciągłym zabieganiu można choć na chwilę odetchnąć i zadumać się. "Tośka" jak zwykle dotyka życia i wszystkiego, co z nim związane...Takiej własnie atmosfery należy spodziewać sie na nowej płycie Antoniny Krzysztoń pt. "Dwa księżyce" Aktualnie Antoninie Krzysztoń towarzyszą: Paweł Mazurczak - bas, Mikołaj Wielecki - konga, przeszkadzajki, Manuel Alban - konga, bongosy, instrumenty perkusyjne, Marcin Majerczyk - gitara , Artur Muszyński - gitara flamenco, Marta Maślanka - cymbały, Joszko Broda - flety, fujarki, drumle, Klaudiusz Baran - bandoneon , Adam Strug - harmonia i spiew, Kuba Radomski - kamelen n'goni, kalimba i śpiew, Kuba Pogorzelski - bębny afrykańskie (djembe), Michał Stasiak - bębny afrykańskie (dundun).

 

Powrót