o. Henryk Dziadosz
Droga krzyżowa represjonowanych i męczenników oraz dzień sądu ostatecznego
Kategoria Droga KrzyżowaWydawnictwo AA - Kraków
ISBN 978-83-7864-139-1
64 strony
format 145x205x5 mm
oprawa miękka
wydane Kraków 2021
waga 0.140 kg
nr kat. Rhema 05755
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Notka
Rozważania Drogi Krzyżowej poświęconej ofiarom represji reżimu komunistycznego skupiają w sobie cierpienia Polaków na terenie byłego ZSRR: od rewolucji październikowej do końca lat 80. XX wieku, ze szczególnym wspomnieniem ludobójczej "akcji polskiej NKWD" (1937-1938), gdy na rozkaz Stalina wymordowano 200 tysięcy naszych Rodaków. W książce zamieszczono wybrane relacje naocznych świadków tamtych wydarzeń.
Stacje Drogi Krzyżowej zostały zaprojektowane przez polskiego jezuitę o. Henryka Dziadosza, od niemal 20 lat pełniącego posługę duszpasterską w kaplicy św. Anny, znajdującej się na terenie dawnej polskiej wsi Greczany (obecnie dzielnica miasta Chmielnicki na Ukrainie).
Cierpiący niesprawiedliwie, zabijani, represjonowani, wywożeni na Sybir, są zjednoczeni z Jezusem idącym na Kalwarię. Ale ostatecznym finałem Drogi Krzyżowej jest Jego zwycięstwo w chwalebnym zmartwychwstaniu, dlatego centralnym miejscem kaplicy nie jest historia cierpienia i męczeństwa, ale radosna, monumentalna ikona jaśniejąca złotem i ukazująca ostateczny tryumf Jezusa Chrystusa w dzień sądu ostatecznego.
(Rh)