Stanisław Maria Op Kałdon
Biblijne podstawy orędzia fatimskiego
Kategoria objawienia, cudaWydawnictwo Instytut Teologiczny Księży Misjonarzy
ISBN 83-7216-357-X
39 stron
format 120x170 mm
oprawa miękka
wydane Kraków 2003 r.
waga 0.200 kg
nr kat. Rhema 00519
Do każdej przesyłki
dołączamy prezent!
Pozycja archiwalna.
Zadzwoń i zamówZamów przez e-mail
Nie gwarantujemy, że zamówienie będzie mogło być zrealizowane.
Pokaż koszyk
Spis treści
Spis treści
Wprowadzenie
Pokuta
Modlitwa
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Praktykowanie modlitwy różańcowej
Podsumowanie
Fragment tekstu
(...)
Modlitwa
Kolejnym wezwaniem orędzia fatimskiego jest wezwanie do modlitwy: Módlcie się, wiele się módlcie!. Wezwanie to miało miejsce podczas drugiego zjawienia się Anioła. Ubogie dzieci siedziały wówczas nad brzegiem studni znajdującej się na podwórku moich rodziców. Niebieski wysłannik zjawił się nagle i skierował do nich następujące słowa: Módlcie się, wiele się módlcie! Serca Jezusa i Maryi mają wobec was plany miłosierdzia. Zanoście stale do Najwyższego modlitwy i ofiary. (...) Ze wszystkiego, co robicie, czyńcie ofiarę na zadośćuczynienie za grzechy, jakimi jest On obrażany, i błaganie o nawrócenie grzeszników. Ściągajcie w ten sposób pokój na waszą Ojczyznę. Jestem aniołem opiekuńczym, aniołem Portugalii. Przyjmijcie i znoście zwłaszcza to cierpienie, jakie Pan wam ześle .
O ile nadprzyrodzonym objawieniom towarzyszy zazwyczaj szczególna łaska wyjaśniająca ich znaczenie, to w tym przypadku te małe dzieci były dalekie od zrozumienia jego sensu i tych treści, jakie możemy pojmować obecnie i przekazywać je duszom jako wolę Boga, który tego właśnie pragnie i dlatego
utrzymuje mnie wciąż przy życiu do swojej dyspozycji. Trudno było zresztą tym małym dzieciom uświadomić sobie, że to wezwanie do modlitwy skierowane jest nie tylko do nich, ale także do całej ludzkości.
Dzisiaj uważam ten apel za wezwanie do zwrócenia uwagi na drogę wyznaczoną przez Boga stworzeniom od początku dziejów stworzenia. - pisze siostra Łucja28. Już w Starym i Nowym Testamencie, które zawierają słowo Boże, spotykamy jasno wytyczoną ścieżkę, jaką Bóg podał ludzkości; niestety, ludzie w swej większości lekceważą cel, dla którego zostali stworzeni, albo w ogóle go nie znają. Ignorują więc istnienie Boga, swego stwórcy; ignorują święte imię Boga, któremu nie chcą bynajmniej nadać słodkiej nazwy ŤOjciecť, ignorują drogę, jaką winni kroczyć, aby móc któregoś dnia osiągnąć szczęście w Domu Ojca .
Od momentu, kiedy Adam zgrzeszył, przekraczając Boże nakazy, wszyscy jego potomkowie popadli w karę śmierci cielesnej. Nasza dusza jednak żyj e nadal; powraca do Boga, jeśli się znajduje w stanie łaski, jeżeli natomiast, przeciwnie, jest w grzechu, ten grzech odrywa ją od Boga i skazuje na wieczną mękę.(...)