Zrodlo - informacje o książce

Przesłanie Ojca Pio - materiały z sympozjum 26-27 października 1998 r.

Aleksander Horowski OFMCap (red.)

wstęp:

(...)
"Przesłanie Ojca Pio z Pietrelciny dla ludzi naszych czasów", książka będąca zbiorem materiałów z sympozjum, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie w dniach 26-27 października 1998 roku, ukazała się po raz pierwszy na początku roku 1999. Nakład pierwszego wydania szybko się wyczerpał, zbierając wśród Czcicieli świętego Stygmatyka bardzo pozytywne recenzje.
Zadziwiająca popularność pozycji, zdawałoby się bardzo specjalistycznej (zbiór wystąpień z sympozjum naukowego), staje się bardziej zrozumiała, gdy przyjrzymy się zaproszonym na sympozjum gościom. Dzięki nim zebrany materiał staje się rzeczywiście "przesłaniem" Ojca Pio dla ludzi naszych czasów.
Spośród osób, których wystąpienia zostały zamieszczone w "Przesłaniu Ojca Pio", warto wymienić gości z San Giovanni Rotondo:
- o. Paolino Rossi, postulatora generalnego Zakonu Kapucynów, prowadzącego wszystkie sprawy beatyfikacyjne i kanonizacyjne kapucynów, także sprawę beatyfikacyjną Ojca Pio;
- o. Gerardo Di Flumeri, naocznego świadka życia Ojca Pio, pełniącego funkcję wicepostulatora sprawy beatyfikacyjnej Sługi Bożego Ojca Pio z Pietrelciny;
- o. Marciano Morra, świadka życia Ojca Pio, Sekretarza Generalnego Grup Modlitwy;
- Tommaso Contaldi i Piętro Violi, lekarzy z Domu Ulgi w Cierpieniu, zaangażowanych w leczenie cudownie uzdrowionej przez wstawiennictwo Ojca Pio Consiglii De Martino.
Ich obecność nadała sympozjum szczególny charakter.

strona redakcyjna

fragment tekstu

spis treści (lub początek spisu treści)

notkaPowrót