Zrodlo - informacje o książce

Księga Świętych. Niezwykłe historie ludzi wiary

Grzegorz Polak (red.)

notka:

Dziś - w epoce internetu - święci trzyniają się mocno. Popularność niektórych jak np. ojca Pio czy siostry Faustyny - osiągnęła rozmiary nieosiągalne dla gwiazd popkultury. Do grobu włoskiego stygmatyka w San Giovanni Rotondo przybywa rokrocznie 4 mln pielgrzymów, a w koncertach nawet najbardziej znanego wykonawcy uczestniczy w ciągu roku znikoma część tej liczby. O czym to świadczy? Jak świat światem zawsze potrzeba jest nam sprawdzonych wzorców i autorytetów.

Prezentujemy zatem Państwu wybór opowiadań z ponad 60 numerów "Księgi Świętych", jedynego polskiego pisma chrześcijańskiego poświęconego wyłącznie świętym. Chcieliśmy stworzyć coś na kształt "Złotej legendy", pięknej średniowiecznej księgi o bohaterach wiary.

W tej książce znajdziecie Państwo opowieści o wielkich świętych Kościoła, takich jak Piotr, Franciszek z Asyżu, Ignacy Loyola. Przeczytacie także o ludziach nam współczesnych, którzy niedawno kanonizowani lub beatyfikowani doświadczają teraz wielkiej czci - siostra Faustyna, ojciec Pio, matka Teresa. Uwzględniliśmy też dwie osoby, które jeszcze nie są wyniesione oficjalnie do chwały ołtarzy, są to prymas Stefan Wyszyński i ks. Jerzy Popiełuszko.

Oprócz barwnych życiorysów znajdziecie Państwo tu podsumowanie najważniejszych faktów z życia świętych, krótkie biogramy bohaterów wiary, modlitwy, a także słowa Jana Pawła II, który nieraz wypowiadał się o świętych, a sam wyniósł na ołtarze prawie dwa tysiące chrześcijan, czyli mniej więcej jedną piątą wszystkich błogosławionych i świętych. |strona redakcyjna

wstęp (lub początek wstępu)

fragment tekstu

spis treści (lub początek spisu treści)

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /chicago/linki2.php on line 44Powrót