Zrodlo - informacje o książce

Uczymy się kochać - Droga krzyżowa dla młodych (książka)

Winfried Wermter CPPS

fragment tekstu:

Modlitwa wstępna

Jezu, chcę pójść Drogą Krzyżową. Chcę pamiętać o tym, co uczyniłeś dla mnie, dla wszystkich ludzi, dla zbawienia świata. Z miłości byłeś gotowy na tę drogę i z miłości wytrzymałeś do końca. Tak bardzo kochałeś Twojego Ojca w Niebie i nas wszystkich. Od Ciebie pragnę uczyć się kochać - teraz podczas tej modlitwy i potem we wszystkich trudnościach i cierpieniach. Maryjo, pomóż mi na mojej "drodze krzyżowej", jak pomagałaś Twojemu Synowi.
Amen.Stacja I
PAN JEZUS SKAZANY NA ŚMIERĆ

Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie,
żeś przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Jakie to niesprawiedliwe! Piłat wie, że Jezus nie jest złoczyńcą, a jednak oddaje Go w ręce złośliwych ludzi, którzy chcą Go zabić - ukrzyżować. Piłat boi się ludzi, nie słucha żony, która we śnie dowiedziała się, że Jezus jest niewinny...
Jezus przyjmuje niesprawiedliwy wyrok, On chce umierać dla wszystkich, którzy cierpią przez niesprawiedliwość innych i też dla tych, którzy sami są niesprawiedliwi. Jezus zwycięża niesprawiedliwość, bo kocha wszystkich.

Jezu, pomóż mi zwalczać niesprawiedliwość. Nie chcę rozpaczać, jeżeli czuję się skrzywdzony. Chcę ofiarować ten ból jak Ty i razem z Tobą, by znaleźć i zachować pokój serca.

Któryś za nas cierpiał rany,
Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.Stacja II
PAN JEZUS BIERZE KRZYŻ NA SWOJE RAMIONA

Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie...

Zanim żołnierze poprowadzili Jezusa na Golgotę, ubiczowali Go, a potem jeszcze drwili z Niego - ukoronowali cierniem. Teraz musi sam dźwigać ciężką belkę, na której zostanie ukrzyżowany. Już od samego początku Jezus jest wykończony, niewyspany, głodny, krwawiący na całym ciele...
A jednak żołnierze nie mają kłopotów z tym "niezwyczajnym złoczyńcą". On sam bierze swój Krzyż i idzie z tym ciężarem na tyle dobrze, na ile siły Mu pozwalają. Wie, dla kogo niesie ten ciężar.

Dla mnie, Jezu, niosłeś ten ciężki Krzyż, za moje grzechy. Przepraszam!

Któryś za nas cierpiał rany...

notkaPowrót