Zrodlo - informacje o książce

Adhortacja "Ecclesia in Europa" Jana Pawła II

Jan Paweł II

wstęp:


WPROWADZENIE
Radosne orędzie dla Europy

1. KOŚCIÓŁ w EUROPIE z żywą uwagą towarzyszył swoim Biskupom, którzy zebrali się po raz drugi na Synodzie, aby rozważać temat: Jezus Chrystus żyjący w swoim Kościele źródłem nadziei dla Europy.
Temat ten i ja, powtarzając słowa Pierwszego Listu św. Piotra, z moimi braćmi Biskupami pragnę głosić wszystkim chrześcijanom Europy na początku trzeciego tysiąclecia: ŤNie obawiajcie się (...) i nie dajcie się zaniepokoić! Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jestť (3, 14-15).
Wezwanie to rozbrzmiewało nieustannie w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, z którym Synod, obradujący bezpośrednio przed jego rozpoczęciem, pozostawał w ścisłym związku, niby prowadząca do niego brama. Jubileusz był Ťjednym nieprzerwanym hymnem uwielbienia Boga w Trójcy Jedynego ť, autentycznym Ť czasem pojednania i znakiem prawdziewej nadziei dla wszystkich, którzy wpatrują się w Chrystusa i Jego Kościół>>.(...)

strona redakcyjna

fragment tekstu

spis treści (lub początek spisu treści)Powrót