Zrodlo - informacje o książce

Z góry dziękuję!

Marcin Jakimowicz, ks. Rafał Jarosiewicz

notka:

O sile uwielbienia, zaufaniu w ciemno i instrukcji obsługi charyzmatów z ks. Rafałem Jarosiewiczem rozmawia Marcin Jakimowicz.

Jak żyć głosząc Boga wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby? Czy można modlić się do Boga o pieniądze? Skąd brać pomysły na głoszenie rekolekcji i jak się do nich przygotowywać? Co to są charyzmaty i dary Ducha Świętego? To jedne z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w tej książce. To rozmowa z człowiekiem, często nazywanym Bożym szaleńcem, który nie boi się nowych wyzwań, stawianych mu przez Boga. Wyjątkowa w swojej prostocie i szczerości. Pokazuje, jak Bóg, kiedy zaczynamy Go słuchać, działa wielkie rzeczy i łamie nasze ograniczenia.
Krzysztof Ziemiec - dziennikarz TVP

Ks. Rafał Jarosiewicz (ur. 1976 r.)

Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach, specjalizując się w tematyce ewangelizacji, a następnie studia doktoranckie na wydziale duchowości UKSW w Warszawie. Jest autorem książek m.in: "Miłość chodzi po Woodstocku" (wydanej także na CD) czy też "Krótki przewodnik po modlitwie". Jest wydawcą i aranżerem wielu płyt CD z konferencjami i muzyką m.in.: "Jak się modlić, aby otrzymywać?" - konferencja o modlitwie, "Pytania do sumienia" - rzecz o sakramencie pokuty i pojednania, "Perełki" - świadectwa z ewangelizacji, "Rozpoznać Boże Miłosierdzie" - zarejestrowane rekolekcje autora i inne. Znany jest ze stałej współpracy z różnymi zespołami muzycznymi m.in. Fuli Power Spirit, Kanaan, Pieśń Chwały. Zainicjował powstanie wielu stron ewangelizacyjnych (jedna ze stron: www.4800sekund.kdm.pl działa blisko od dziesięciu lat). Obecnie jest prezesem Fundacji SMS Z NIEBA (www.smsznieba.pl) rozsyłającej darmowo miliony SMS-ów ewangelizacyjnych rocznie. Związany z Ogólnopolskimi ewangelizacjami tj. Przystanek Jezus, Bieszczady z Jezusem, Dębowiec. Przez ostatnie lata patronuje Przystani z Jezusem w Kołobrzegu. Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Współorganizator rekolekcji "Jezus na Stadionie" w lipcu 2013 roku, w których wzięło udział 60 tysięcy Polaków.

Prowadził setki rekolekcji i ewangelizacji w Polsce i zagranicą. W ostatnich miesiącach najczęściej ewangelizuje przez Mobilny Konfesjonał, choć nie wszystkie miejsca, gdzie ustawiany jest bus (www.mobilnykonfe-sjonal.pl), publikowane są na jego stronie internetowej. Księdza Rafała spowiadającego i rozmawiającego z ludźmi można spotkać przy klubach, pubach czy galeriach handlowych.

Marcin Jakimowicz

Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Chyba nieprzypadkowo.

Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Chyba przypadkowo.

Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa św. Jacka. Od 2004 roku jest dziennikarzem "Gościa Niedzielnego".

W 1998 roku opublikował książkę "Radykalni" - poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem "Dzikim". Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem i sprzedały się w kilkudziesięciotysięcznym nakładzie.

Od tej pory Jakimowicz wydał jeszcze książki: "Dziennik pisany mocą" (Wydawnictwo M), "Dno", "Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój", "Tramwaj, kefir i bułka" i "Pełne zanurzenie" (Paganini) oraz dwa zbiory wywiadów "Wyjście awaryjne" (Znak) i "CIEMNO, czyli JASNO" (Niecałe).

Publikował m.in. w "Rzeczpospolitej", "W drodze", "brulionie", "Frondzie", "Liście" i "Pastores".

Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema.
(Rh)Powrót