Zrodlo - informacje o książce

Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B

Wolfgang Raible

notka:

Uroczy dowcip i duchowa głębia, anegdoty i profesjonalny komentarz teologiczny, a przy tym
urozmaicona forma przekazu, np. quiz, list czy baśń, wyróżniają kazania Wolfganga Raiblego.
Dlatego mogą być one pasjonującą lekturą dla każdego czytelnika zainteresowanego słowem
Bożym i jego oddźwiękiem we współczesnych realiach. Niemniej to przede wszystkim do duszpasterzy jest skierowana owa inspirująca propozycja. Znajdziemy tu bowiem prawdziwą skarbnicę pomysłów przydatnych podczas przygotowywania kazań na niedziele i święta w roku liturgicznym B. Autor celnie i z poczuciem humoru łączy obrazy z naszej codzienności z ewangelicznym wyznaniem wiary, zwracając uwagę na to, co istotne i zachęcając do refleksji. Świeżość spojrzenia, niekonwencjonalne ujęcie, a czasami prowokacja sprawiają, że nikt nie pozostanie obojętny wobec głoszonej katechezy.

Niektóre z homilii intrygują, inne wzruszają. Z pewnością część z nich na dłużej zapadnie w pamięć, a do niektórych będę wracał. Ciągle w głowie siedzi mi np. historia o... wilku u żłobka, czy o wieszaniu na choince... namiotów. Głębokie teologiczne prawdy opowiedziane w piękny, baśniowy sposób sprawiają bowiem, że chętniej się do nich wraca i zdecydowanie lepiej rozumie. Szczególnie, gdy język jest przystępny i dynamiczny. Można wręcz powiedzieć, że kazania księdza Raiblego czyta się jak dobrą powieść ( z recenzji, źródło: Sztukater.pl).

Wolfgang Raible, doktor teologii, proboszcz i muzyk kościelny, od 2005 r. duszpasterz chorych w Stuttgarcie. Współpracuje z czasopismami katolickimi, autor książek z dziedziny homiletyki.

Odbiorcy:
- duszpasterze poszukujący inspirujących i śmiałych pomysłów przy opracowywaniu kazań
- wszyscy zainteresowani pogłębionym i trafnym komentarzem do słowa Bożego.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- to doskonała pomoc dla księży, opracowana przez kapłana z długoletnim doświadczeniem w pracy duszpasterskiej
- zawiera przydatne propozycje kazań na niedziele i święta w roku liturgicznym B, które w całości bądź we fragmentach mogą być wykorzystane w praktyce homiletycznej
- zrozumiałe i łatwe w odbiorze dzięki językowi pełnemu ekspresji i humoru.
(Rh)Powrót