Zrodlo - informacje o książce

Agenda liturgiczna. Przez Chrystysa, z Chrystusem i w Chrystusie (książka)

Ks. Krzysztof Bełkot (oprac.)

notka:

Agenda Liturgiczna zawiera teksty modlitw i nabożeństw związane z kultem Jezusa Chrystusa, Matki Bożej, Aniołów, Świętych Pańskich. Znajdują się tam modlitwy odpowiadające poszczególnym okresom Roku Liturgicznego oraz okolicznościowe nabożeństwa, modlitwy i obrzędy, takie jak m.in. obrzęd powitania biskupa przy wizytacji kanonicznej, obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza.

W Agendzie zostały zamieszczone rozważania i modlitwy do wykorzystania w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, teksty do Nabożeństwa Biblijnego, modlitwy i wezwania do Świętych Patronów Polski oraz do Błogosławionych Męczenników Kościoła Częstochowskiego i Błogosławionych Dziewic i Męczennic Marii Kanuty i Towarzyszek Nazaretanek z Nowogródka.

Wśród setek modlitw znajdujących się w Agendzie są m. in. modlitwa środkowoeuropejskiego dnia katolików i modlitwa operatorów audiowizualnych o służbę ewangelizacji w świecie współczesnym. Układ Agendy w dużej mierze oparty został o kalendarz liturgiczny i potrzeby duszpasterskie.Powrót