Zrodlo - informacje o książce

Jesteś moim Bogiem. Modlitewnik

Anselm Grun

notka:

Przygotowany z myślą o świeckich zbiór modlitw inspirowanych tradycją benedyktyńską uwzględniający

1.wybór psalmów,
2.wybrane pieśni z liturgii godzin,
3.modlitwy ułożone przez wielkich ludzi kościoła,
4.propozycje modlitw na każdą porę dnia (porannych, wieczornych przed posiłkiem, spotkaniem, pracą...),
5.modlitwy rodzinne,
6.modlitwy w szczególnych sytuacjach związanych zarówno z radością jak i cierpieniem: w smutku, strachu, dziękczynne,
7.modlitwy rekolekcyjne,
8.modlitwy na każdy z okresów roku liturgicznego,

Autor wychodzi z założenia, że każde miejsce i każda sytuacja jest okazją do modlitwy, dlatego też podpowiada, jak i o co możemy się modlić w różnych sytuacjach.

"W modlitwie przynoszę Bogu moje uczucia, moje namiętności, mój strach, poprzez nie chcę odczuć Boga, obecnego w głębi mej duszy, gdzie znajdę pokój. (...) Modlić się to dla Benedykta postawić wszystko przed Bogiem - z prośbą o błogosławieństwo. Wszystko, a więc mnie samego, ludzi, całą rzeczywistość tego świata - abyśmy mogli doświadczyć, że wszystko może być błogosławieństwem, że i my możemy stać się błogosławieństwem dla ludzi. Jeden jest cel wszystkich modlitw, próśb, pochwał, uwielbienia i błogosławieństw: "aby Bóg był we wszystkim uwielbiony".

Anselm Grün (ur. 1945) - mnich i szafarz opactwa benedyktynów Münsterschwarzach w Niemczech. Ceniony duszpasterz i kierownik duchowy. Należy do najpoczytniejszych współczesnych autorów chrześcijańskich. W swych publikacjach i prelekcjach podejmuje tematy związane z ludzkimi dramatami i trudnościami w wierze.Powrót